
Az Ontario-tó partján, a Niagara folyó torkolatánál található Niagara-on-the-Lake, a szép régi város. A Kanada déli Ontario tartományában található városra a fákkal szegélyezett széles utcák jellemzőek.
Niagara-on-the-Lake-et az 1700-as évek végén alapították, amikor a brit kormány földet vásárolt a Mississauga törzstől, és eredetileg brit lojalistákkal telepítették be, akik az amerikai függetlenségi háború idején a Korona oldalán harcoltak.
A város mind méretben, mint gazdasági jelentőségben nőtt, amint azt az impozáns régi házak is mutatják. A várost azonban 1813-ban felgyújtották az amerikaiakkal vívott háború során, és így a jelenlegi épületek nagyrészt az újjáépítés során jöttek létre.
Niagara-on-the-Lake 1792 és 1797 között Newark néven Felső-Kanada első fővárosaként szolgált. Később először Niagarára, majd 1970-ben a mostani nevére nevezték át.
A borrajongók számára a város a jégbor gyártásáról nevezetes, ami egy édes desszertbor, amelyet a tőkén megfagyott szőlőszemekből készítenek.
A jégbor készítése kényes és kockázatos folyamat, mivel sok munkaerőt igényel a termés néhány órán belüli leszedése. Hajnalban kell szüretelni, amikor elég hideg van (legalább -8°C), de nem olyan hideg, hogy a szőlő túl fagyos és nehezen préselhető legyen. Az 1990-es években az egyik pincészet eltörte a prést, mert a szőlő túl kemény volt, amikor a hőmérséklet közel -20°C volt. A jégborban domináló méz, a citrusfélék és a virágok intenzív édessége és erős ízei nem mindenki ínyére valók, de jól párosíthatók lágy sajtokkal, például brie-vel, vagy olyan egyszerű desszertek kísérőjeként, mint a panna cotta.
Utazásom a várostól délkeletre kezdődik, a történelmi Fort George-nál, egy katonai erődítménynél, amelyet a brit hadsereg használt, amíg az amerikai fegyveres erők el nem foglalták az 1812-es háborúban. Az amerikai megszállás rövid ideig, mindössze hét hónapig tartott, és amikor visszavonták erőiket, lerombolták az erőd települését, csak a puskaporraktárat hagyták meg. A 20. század elején a Fort George-ot helyreállították, és az eredeti épületek másolatait építették fel. Ma múzeum, amely a 19. századi katonai életet mutatja be.
Fort George-ból dél felé tartok a híres Horseshoe-vízesés felé, átlépem az Egyesült Államok határát a Unity Island-nél, hogy észak felé induljak a Niagara folyó túloldalán, egy megállóval az American Fallsnál, majd a Fort Niagara-nál fejezzem be utam.

Most itt az ideje útnak indulni! Majd még jelentkezem …